JAWA muzeum Rabakov.

 

V malé zastrčené vesničce zvané Rabakov východně od Mladé Boleslavi se nachází soukromé muzeum motocyklů JAWA otce a syna Miclíků.

 

 

 

 

Během své dlouholeté sběratelské činnosti sestavil František Miclík zajímavou sbírku našeho nejznámějšího výrobce motocyklů – JAWA. Jeho sbírka je dnes jedinečná jak svým obsahem, tak i typovou ale i modelovou škálou u nás nejznámějších cestovních motocyklů minulosti. Ve své době byla značka Jawa na špici jednostopých vozidel ne jenom v Evropě, ale dalo by se říci i na světě. To přivedlo pana Miclíka, jako by již dopředu tušil jak smutněskončí tovární muzeum, že začal po okolních vesnicích levně skupovat již nepoužívané červené motocykly. Většinu z nich bylo nutné nejprve důkladně zrenovovat a přivézt do původního stavu, neboť během jejich náročného provozu utrpěli různé šrámy a zásahy domácích kutilů. Za pár let sesbíral pan Miclík několik desítek krásných a zajímavých strojů, které dnes umístil v samostatné hale svého domu a velice rád je předvede kdykoli příchozím návštěvníkům.

 

 

 

 

V současnosti již pomalu předává žezlo své práce svému synovi Martinovi, který 

jde statečně ve šlépějích svého otce. Statečně proto, že je neustále nutné odolávat různým nabídkám jiných sběratelů s žádostmi o prodej jednotlivých modelů včetně do sbírky na první pohled nezapadající, ale mezi všemi historickými motorkami.vždy výrazně dominujícího stroje Čechie-Böhmerland. Otec a syn Miclíkovi však v žádném případě žádný ze svých exponátů neprodají a budou jen velice rádi, pokud se k nim také přijedete podívat. Pokud by jste Rabakov na své mapě nenašli, držte se orientačních tabulí na zámek Dětenice. Mislíkovic muzeum Jawa je jen pouhých 6 km vedle.

.

 

Adresa je:

 

Muzeum Jawa, Rabakov 5, 294 04 Dolní Bousov

 

Tel.: 603 71 30 76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...Osobně jsem v tomto muzeu byl, a byl jsem velmi spokojen s tím,co jsem viděl a dozvěděl. Příjemný majitel..